Допомога нужденним в пам’ять про спочилих – милість померлим і турбота про їх душі…

09.05.2019

Слідом за Воскресінням Господнім настала Провідна неділя. У вівторок, після Фоминої неділі, – Радониця – день особливого поминання спочилих. У цей час ми роздаємо милостиню тим, хто її потребує… За благочестивою традицією духовенство і парафіяни Свято-Миколаївського собору м. Бердичева надіслали хлібобулочні вироби, крашанки та солодощі дітям із вадами здоров’я, дорослим з інвалідністю та іншим людям, яким необхідні співчуття й підтримка.

У поминальні дні Церква молиться за всіх спочилих християн. Після Богослужіння звершується панахида. На кладовищі над могилами померлих правлять заупокійні літії… Частиною поминальної трапези люди діляться зі знедоленими, недужими й самотніми, вдовами, сиротами та немічними. З давніх часів Церква вчить, що милостиня в пам’ять про померлих так само потрібна, як і молитва за них. Прийняти бездомного, нагодувати голодного, одягнути нагого – значить наблизитися до Господа…

Священство і парафіяни Свято-Миколаївського собору передали паски та різні смаколики й крашанки підопічним Бердичівського міського територіального центру соціального обслуговування, Бердичівського Союзу інвалідів та геріатричного пансіонату, вихованцям Центру ранньої медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Промінчик» і навчально-реабілітаційного центру для неповносправних дітей «Насіння надії» та засудженим Бердичівської виправної колонії (№ 70).

Як сказано в Євангелії: «Коли справляєш обід чи вечерю, не клич друзів своїх, ні братів своїх, ані своїх родичів, ні сусідів багатих, щоб і вони коли не запросили тебе, і буде взаємна відплата тобі. Але, як справляєш гостину, клич убогих, калік, кривих та сліпих, і будеш блаженний, що вони не можуть віддати тобі, бо віддасться тобі у воскресіння праведних…» 

Нам, рідним та близьким спочилих, слід підносити до Господа молитви за них, здійснювати добрі справи, бути милостивими до тих, хто пішов у світ інший…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Раздел: 
Новости Благочиний