День пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона особливо шанобливо відзначають у Свято-Миколаївському храмі села Строкова

11.08.2013

9 серпня, день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона особливо шанобливо відзначають у Свято-Миколаївському храмі села Строкова Попільнянського округу.

Розпочалося все, як і щороку, водосвятним молебнем. А святу Божественну літургію у співслужінні духівництва району очолив благочинний Попільнянського округу протоієрей Петро Лис.

Цьогорічне святкове Богослужіння було особливе, оскільки звершували його під відкритим небом біля щойно зведених стін майбутнього храму.

Древній дерев’яний храм згорів у Строкові багато років тому, однак весь цей час богослужіння звершувались у пристосованому приміщенні. Та минулого року і воно зруйнувалось внаслідок автотранспортної пригоди.

Все, що уціліло, а головне ікону святого великомученика і цілителя Пантелеймона, яку здавна тут шанують як чудотворну, віруючі перенесли у спеціально виділену місцевою владою кімнату.

А невдовзі по молитвах віруючих знайшлися меценати, що взялися за будівництво – це подружжя Віктор і Катерина Свиридовичі. Так на місці згорівшого дерев’яного храму розпочалося спорудження нового цегляного дому Божого.

Після Божественної літургії звершили хресний хід навколо недобудованого храму з пронесенням ікони святого великомученика і цілителя Пантелеймона над головами віруючих.

Прес-служба Попільнянського благочиння.