Благовіщення Пресвятої Діви Богородиці. + Відео

08.04.2013

7 квітня 2013 року, у Хрестопоклонну неділю, свята Православна Церква молитвенно відзначає одне із найбільш шанованих християнами двунадесятих свят - Благовіщення Пресвятої Діви Богородиці.

У переддень торжества, 6 квітня ввечері, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим звершив святкову Всенічну у Спасо-Преображенському кафедральному соборі м. Житомира. За богослужінням його Високопреосвященству співслужило духовенство собору. Після Великого славослів'я, для поклоніння вірян, на середину храму був винесений Животворящий Хрест Господній.

В сам день торжества, керуючий Житомирською єпархією, архієпископ Никодим, у співслужінні кліриків Спасо-Преображенського кафедрального собору очолив урочисту Божественну літургію.

Хрестопоклонна Неділя пригадує нам сильну зброю, що її має кожний християнин у боротьбі з ворогами за своє спасіння, а тією зброєю є святий Хрест. І якраз цієї неділі Хрест виступає перед нами, як знамено сили, знамено спасіння та знамено перемоги і тріумфу.

По завершенню богослужіння віряни причастилися святих Христових Таїн, після чого був відслужений подячний молебень.

Цього дня ввечері Житомирський архіпастир очолив читання акафісту Страстям Господнім у Спасо-преображенському кафедральному соборі.

Благовіщення Пресвятої Діви Богородиці.