Архієпископ Никодим привітав Преосвященнішого Іринея, єпископа Ніжинського і Прилуцького із ювілеєм.

11.06.2013

11 червня 2013 року, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим взяв участь в урочистій Божественні літургії, з нагоди 50-річчя Преосвященнішого єпископа Ніжинського і Прилуцького Іринея.

Богослужіння було звершено в Стрітенському соборі м. Прилук. Розділити Євхаристичне спілкування з єпископом Іринеєм, окрім Житомирського архіпастиря, прибули: митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, митрополит Черкаський і Канівський Софроній, архієпископи: Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій, Городницький Олександр, єпископи: Гомельський і Жлобинський Стефан, Хотинський Мелетій, Львівський і Галицький Філарет, Шепетівський і Славутський Діонісій, Конотопський і Глуховський Роман, Бородянський Варсонофій та Фастівський Даміан.

Після завершення літургії відбувся подячний молебень. З вітальним словом до Владики ювіляра звернувся Високопреосвященніший митрополит Павел: «Ваше Преосвященство, дорогий Владико Іриней! Ми підносимо подячні молитви Богу за Його велику милість. Дозвольте передати Вам вітання Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира. Його Блаженство просив подякувати за Ваші труди, за любов до Святої Церкви, до віруючого народу, за те, що Ви є світильником Церкви Христової. Владико, нас сьогодні зібрала благодать Святого Духа, щоб прославити дивного во святих Бога, Який дарував Вам життя та велику віру. Ви являєтесь для нас прикладом великої віри, взірцем справжнього християнина. У цей святковий день Вашого ювілею бажаємо, щоб Господь дарував Вам сили духовні й тілесні, щоб Ви ще багато років служили Церкві і трудились на ниві Христовій. Многая і благая Вам літа!»

Архієпископ Никодим, вітаючи собрата-архіпастиря щирими та теплими словами, побажав і надалі ревно служити у славу Божу і на благо Христової Церкви, а також у крепості та міцності нести хрест архієрейського служіння. На пам'ятну згадку Владика Никодим вручив єпископу Іринею ікону преподобного Іова Почаївського.

У свою чергу Преосвященніший Владика Іриней, звертаючись до співбратів архіпастирів, духовенства, чернецтва та вірян, присутніх за Богослужінням, подякував за теплі слова на його адресу і спільну молитву та побажав всесильної допомоги Божої.

Його Преосвященство прийшли поздоровити народний депутат України Валерій Дубіль, міський голова Прилук Юрій Беркут, очільники районних адміністрацій, представники громадських організацій.

Прес-служба Ніжинської єпархії.