Архієпископ Никодим бере участь у святкуванні 1025-річчя Хрещення Русі: торжественне богослужіння в храмі Христа Спасителя в Москві. ОНОВЛЕНО!

24.07.2013

24 липня 2013 року, в день пам'яті святої рівноапостольної княгині Ольги, в кафедральному соборному Храмі Христа Спасителя в Москві була звершена урочиста Божественна літургія.

Богослужіння звершили Предстоятелі Помісних Православних Церков і глави делегацій Помісних Православних Церков, Предстоятель, члени Священного Синоду, ієрархи та духовенство Руської Православної Церкви.

З благословіння Блаженнішого Митрополита Володимира, у торжественній літургії, з нагоди початку святкування 1025-річчя Хрещення Русі, взяли участь і делегати від Української Православної Церкви: митрополит Вінницький і Барський Симеон та керуючий Житомирською єпархією, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Богослужіння відправлялося особливим чинопослідуванням свята Хрещення Русі («Служба Господу Богу нашему, в Троице славимому, в память Крещения Руси, и святому равноапостолу, великому князю Владимиру»).

У центрі Храму Христа Спасителя знаходилася велика християнська святиня - Хрест святого апостола Андрія Первозванного, привезений до святкування 1025-річчя Хрещення Русі з міста Патри (Греція) з благословення Патріарха Московського і всієї Русі Кирила і Архієпископа Афінського і Елладського Ієроніма.

На богослужінні були присутні посли слов'янських країн, представники влади Росії і України.

Прес-служба Патріарха Московського і всієї Русі.

Фото: прес-служба Житомирської єпархії.