Недільне богослужіння у Свято-Іоанно-Богословському храмі с. Скраглівки: парафіянам представили нового священника

20.04.2021

У неділю 5-ї седмиці Великого посту з благословення Високопреосвященнішого Никодима, Митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, парафіянам Свято-Іоанно-Богословського храму с. Скраглівки представили нового настоятеля.

Квітневого ранку до старовинної церкви сходилися парафіяни. Приїхали й віруючі з м. Бердичева. У храмі панувала молитовна тиша. Тут протягом року завжди радує нерукотворна краса – квіти, їх ніжність та чистота нагадують про досконалість небесну… Багаторічний церковний староста Надія Крачковська розповідає, як дбають про благоліпність храму парафіяни: «Люди прагнуть, аби церква була гарною та затишною. Ми постійно намагаємося щось оновити та підтримуємо порядок.

Храм – це наш спільний дім, частина нашого життя…»

Вісімнадцятого квітня 2021-го року благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив Божественну Літургію у Свято-Іоанно-Богословській церкві с. Скраглівки, йому співслужило духовенство благочиння. Спів хору наповнював простір храму, піднімаючись під його високі склепіння.

Віруючі приступили до Святих Таїнств Сповіді та Причастя.

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав усіх із п’ятою неділею Великого посту, коли звершується пам'ять преподобної Марії Єгипетської, і Церква являє нам яскравий приклад покаяння. Отець благочинний нагадав віруючим давні події. До звернення до Господа 17 років свого молодого життя преподобна Марія перебувала у блуді та розпусті. Це тривало до тих пір, поки її не осінило прозріння. Коли вона одного разу хотіла ввійти до Єрусалимського храму Воскресіння Христового, то була зупинена невидимою силою. Охоплена почуттям глибокого покаяння, вона стала благати Господа про прощення. Побачивши перед собою ікону Пресвятої Богородиці, Марія пообіцяла Цариці Небесній змінити своє життя. Палка молитва була почута, і вона ввійшла до храму, вклонилася Животворящому Хресту Господньому та іншим святиням. Голос Богородиці повелів Марії піти в пустелю за Йорданом. І протягом 17-и років вона боролася там із блудним гріхом, поки не очистилася. Марія Єгипетська майже півстоліття провела в повному усамітненні, пості та молитві. З великої грішниці з Божою поміччю вона стала найбільшою святою і нині показує нам приклад надії.… «Господь любить нас і не залишає грішників, дає можливість подолати неблагочестиві думки, слова та вчинки, – звернувся до парафіян благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков). – Свята Церква згадує і прославляє подвиги преподобної Марії Єгипетської, звертає нашу увагу на глибину її гріхів, на її падіння та на безприкладний подвиг покаяння… Приходьте до храмів із каяттям, з вірою та надією на спасіння. Будемо міцно триматися за духовний стрижень, за віру Христову».

Наприкінці богослужіння благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) повідомив, що за станом здоров’я настоятель Свято-Іоанно-Богословської церкви протоієрей Андрій Корнющенко був почислений за штат. Указом правлячого архієрея, Митрополита Житомирського і Новоград Волинського Никодима, на служіння у храм села Скраглівки благословляється протоієрей Сергій Головащенко. Отець Сергій привітав усіх теплими словами і закликав до взаєморозуміння та злагоди: «З Божою допомогою будемо примножувати добрі духовні традиції парафії. Нехай ваші серця будуть сповнені любов’ю до Господа та ближніх». Священник поспілкувався із віруючими, які звернулися до нього з різними питаннями, що стосуються життя парафії, уважно вислухавши кожного…

Після закінчення Божественної Літургії архімандрит Варфоломій (Бойков) звершив заупокійну літію на місця поховання колишнього настоятеля церкви – протоієрея Мефодія Поліщука, котрий ніс пастирське служіння протягом понад десяти років…

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Роздiл: 
Новости Благочиний