У день Благовіщення Пресвятої Богородиці настоятель храму ікони Божої Матері «Цілителька» протоієрей Роман Бойков молитовно відзначив 21-у річницю хіротонії

08.04.2021

Сьомого квітня ми згадуємо Благовістя Пресвятої Богородиці, підносячи подяку Господу Богу і прославляючи Пречисту Діву Марію, Яка прийняла благу звістку про те, що Вона стане Матір’ю Божого Сина… Сьомого квітня парафіяни храму ікони Божої Матері «Цілителька», що на території міської лікарні, зібралися на святковому богослужінні , яке очолив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков). Цього весняного дня віруючі також привітали настоятеля церкви протоієрея Романа Бойкова з 21-ю річницею священницької хіротонії.

У середу 4-ї седмиці Великого посту ранок видався світлим, із невеликим сніжком. І хоч сонце сховалося за легким серпанком, обличчя людей, які поспішали до храму, були осяяні внутрішнім світлом... Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з найрадісніших і найшанованіших у християнському світі. Не випадково святковий тропар називає цей день «спасения нашего главизной», тобто початком початків нашого спасіння. Цього року він припав на Хрестопоклонний тиждень…

Святкову Божественну Літургію звершив благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) у співслужінні настоятеля храму ікони Божої Матері «Цілителька» протоієрея Романа Бойкова. У молитовній тиші розливався спів церковного хору, до нього приєдналися ангельські голоси юних учасників дитячого кліросу «Іскринка». Маленькі парафіяни з радістю приходять на заняття Недільної школи та на богослужіння. І цього дня вони з трепетом прославляли Господа та Його Пречисту Матір. Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) привітав віруючих зі святом та звернувся до далеких подій, про які розповідається в Євангелії від Луки: «Посланий був Архангел Гавриїл в невелике місто Назарет до Діви Марії. Ангел, увійшовши до неї у скромну келію, промовив: «Радуйся, Благодатная! Господь с Тобою! Благословенна Ты между женами...» І відкрилася велика тайна Боговтілення. Архангел сказав: «Дух Святый найдет на Тя, и сила Вышняго осенит Тя: тем же и рождаемое Святое наречется Сын Божий». Вся доля людського роду залежала від того, яку відповідь дасть Приснодіва Марія. Впевнившись, що в словах Архангела Гавриїла чує волю Божу, Діва вимовила: «Се, Раба Господня, да будет Мне по слову твоему». Весь її життєвий шлях – це шлях виконання волі Божої, шлях служіння. І зараз ми відчуваємо Покров Пресвятої Богородиці. Сьогодні – день всесвітньої радості, день нашого причастя до великої події…»

Сьомого квітня виповнилася 21-а річниця священницького служіння протоієрея Романа Бойкова. Це свого роду новий рубіж, точка відліку нового десятиліття… Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) адресував отцю настоятелю теплі слова привітання: «Вам Господь дарував особливу милість – рукоположення у сан священника у день Благовіщення Пресвятої Богородиці. Вашими стараннями й трудами зводяться храми та зміцнюються православні громади. Нехай Господь примножить роки Вашого пастирського служіння, благословить Ваші благі починання та справи під Покровом Пресвятої Богородиці на многая і благая літа!» Привітати улюбленого батюшку прийшли і старий, і малий.

Одна з найстаріших парафіянок, 83-річна Галина Харитонівна Пісенко, називає священника золотою людиною: «Дуже уважний, доброзичливий і щедрий душею. Ми всі любимо отця Романа». Галина Крисюк, її син, послушник Ілля, та дочка, учениця Недільної школи Маша, з повагою розповідають про настоятеля храму: «Чуйний і турботливий. Діти люблять години духовного спілкування з батюшкою. А він щиро радіє таким зустрічам». Дитячий клірос «Іскринка» підготував для священника невелику святкову програму:

Хай для Вас завжди лунає
Пісня щастя, пісня-птах,
Хай Вас Бог благословляє
І освітлює Ваш шлях…

Справжнім подарунком для протоієрея Романа Бойкова стала пісня «Веди нас, Маріє, веди!», яку зворушливо проспівали дівчатка та хлопчики. «Ми вшановуємо Пресвяту Богородицю у храмі ікони Божої Матері «Цілителька», зведеному Вашими стараннями, незабаром у мікрорайоні Червона Гора буде освячений храм Успіння Пресвятої Богородиці, який Ви будуєте. Щиро бажаємо Вам успіхів у всіх Ваших добрих прагненнях та діяннях», – звернулася до отця Романа керівник Недільної школи і викладач музики Галина Могілевич. Протоієрей Роман Бойков сердечно подякував благочинному Бердичівського округу архімандриту Варфоломію (Бойкову) та своїй пастві за спільну молитву і теплі слова, а вихованцям Недільної школи – за чудовий спів: «Немає більше тієї радості, ніж радіти з Богом і дякувати Господу та Божій Матері…»

Найбільше Благовістя – Благовіщення – в нашому житті, в житті всього людства – це прихід у світ Сина Божого, це Благовістя спасіння, Царства Небесного, вічного життя і вічної любові в єднанні з Богом. Молитвами Пречистої Преблагословенної Цариці Небесної нехай укріпить усіх нас Господь у вірі православній…

Прес-служба Бердичівського благочиння.Раздел: 
Новости Благочиний