Світлий Вівторок: Божественна Літургія Іоанна Златоуста архієрейським чином у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева

05.05.2021

Четвертого травня, у благословенний день – вівторок Світлої седмиці, сповнений невимовної пасхальної радості, Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, очолив Божественну Літургію Іоанна Златоуста у Свято-Миколаївському соборі м. Бердичева.
Світла Седмиця – тиждень після Великодня. Віруючі продовжують радіти великому чуду Воскресіння Спасителя, перемоги життя над смертю, вони славлять Христа і ревно підносять молитви до Господа. Радістю квітує світ земний, торжествує світ небесний! У третій день святкування Світлого Христового Воскресіння бердичівляни зустрічали дорогого гостя – правлячого архієрея Житомирської єпархії. І дарували улюбленому архіпастирю тепло своїх сердець, промені щирості та поваги, шануючи духмяним короваєм і пишними трояндами.

Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, звершив святкову Літургію. Владиці співслужили благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков) і духовенство благочиння. «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!» – багаторазово лунали вічно живі слова. І потужними хвилями розливався спів Пасхального тропаря: «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав!» Цього весняного дня чимало віруючих причастилися Святих Христових Таїн. Наче пташки, злетілися до храму діти. Відрадно було бачити їх усміхнені оченята, чути, як малюки промовляють слова молитов…

Весь простір собору був наповнений, насичений, пронизаний духом радості. Владика окропив людей святою водою. Невимовні почуття… Божа благодать зійшла з небес…

«Пасхальна радість живе у наших серцях, – звернувся до пастви з проповіддю Високопреосвященніший митрополит Никодим. – Непросто підібрати слова, щоб висловити наші почуття. Світ радіє Воскресінню Христовому! Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа з мертвих – це наріжний камінь нашої віри православної, це те, що становить її головний сенс, що вселяє надію і радість, яку неможливо у нас забрати… Господь – наше життя, Він подолав смерть і дарував нам життя…» З великою довірою та увагою слухали люди теплі слова архіпастиря: «Радий вітати вас у старовинному Свято-Миколаївському соборі на славній Бердичівській землі, до якої я прикипів серцем. Торжествуйте, святкуйте цей день. Сьогодні в храмі сяють свічки, запалені від Благодатного Вогню – прояву сили Божої. І ми несемо ці вогники у своїх серцях. Нехай Пасха буде великою радістю для всіх нас! Нехай на устах та в наших душах звучить вічно жива пісня: «Христос Воскрес!» Високопреосвященніший Никодим, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський, щиро подякував благочинному Бердичівського округу, настоятелю Свято-Миколаївського собору архімандриту Варфоломію (Бойкову), духовенству благочиння та віруючим за спільну молитву і розділену святкову радість. ..

Світла Седмиця – ніби суцільний безперервної недільний день, образ вічності. Пасхальною радістю ми покликані жити. «Завжди радійте, невпинно моліться, за все дякуйте» (1 Сол. 5:18). Будемо ж святкувати з усією урочистістю Світле Христове Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа!

Прес-служба Житомирської єпархії.
Прес-служба Бердичівського благочиння.

Раздел: 
Новости Епархии