Двадцять п’ять років служіння у Бердичівському благочинні молитовно відзначив благочинний округу архімандрит Варфоломій (Бойков)

20.02.2021

У середині лютого архімандрит Варфоломій (Бойков) відзначив 25 років свого служіння у Бердичівському благочинні. Чверть століття він є настоятелем Свято-Миколаївського собору та благочинним округу. Знаменну дату архімандрит Варфоломій (Бойков) зустрів у церковній молитві за соборним богослужінням у головному храмі Бердичева.

Дев’ятнадцяте лютого для архімандрита Варфоломія (Бойкова) – важливий день. У 1996-му році, будучи на той час протоієреєм Віталієм Бойковим, він став настоятелем Свято-Миколаївської церкви і благочинним Бердичівського округу. Сьомого квітня, в день Благовіщення Пресвятої Богородиці, парафіяльна церква в зв’язку з особливим значенням у духовному житті єпархії була зведена в ранг собору. Протягом 25-ти років священник гідно несе свій послух, докладаючи зусиль для блага благочиння та чимало трудів на славу Божу і благо Святої Православної Церкви. Свого часу був проведений капітальний ремонт приміщення Недільної школи, освячено окрему хрестильню, відкрито нову просфорню. В останні роки відбулася реконструкція головного храму благочиння: сяє красою оновлений іконостас, здійснено позолочення куполів та хрестів собору із застосуванням унікальних сучасних технологій. Проведено інші ремонтні й технічні роботи, а також благоустрій навколишньої території тощо. За ці чверть століття Свято-Миколаївський собор став ще красивіше й благоліпніше. Багато сил і душі вкладено в прикрашення та оновлення храму. Але найціннішим є те, що людські душі звернені до Господа. До свого пастиря віруючі приходять за порадами і підтримкою. Дорогу до храму знайшли не тільки літні люди, а й немовлята, отроки та юнацтво. Завдяки духовній підтримці отця настоятеля його чада стали на шлях служіння Богу, якому священник присвятив своє життя. Шосте червня 2018-го року – нова сторінка в житті отця благочинного і всього Бердичівського округу. Цього дня протоієрей Віталій Бойков прийняв монаший постриг з ім’ям Варфоломій. Дев’ятнадцятого грудня, у день 110-річного ювілею Свято-Миколаївського собору, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим возвів благочинного Бердичівського округу, настоятеля храму ієромонаха Варфоломія (Бойкова) у сан архімандрита. За ревне служіння та заслуги перед Українською Православною Церквою священник має високі церковні нагороди, одна з останніх – орден святого апостола Андрія Первозванного…

Протягом минулого відрізку часу багато що змінилося в духовному житті благочиння, відбулися різні події, пережиті випробування, гарні починання увінчані успіхами. Трудами і молитвами священства спільно з парафіянами та за підтримки небайдужих людей збудовані нові храмі, відреставровані старовинні…
За плечима – майже три десятиліття пастирського служіння, але архімандрит Варфоломій (Бойков) і досі пам’ятає мудрі настанови свого діда – протоієрея Андрія Бойкова, який зіграв велику роль у духовному вихованні онука. Настав час, і той обрав шлях священницького служіння, в якому знайшов себе. Син отця Варфоломія також пішов по духовній ниві: протоієрей Роман Бойков – настоятель церкви ікони Божої Матері «Цілителька», нині завершує зведення Свято-Успенського храму… Сьогодні Свято-Миколаївський собор є центром духовного життя православного населення Бердичівщини, а його історія –невід’ємною частиною літопису нашого краю.

Дев’ятнадцятого лютого благочинний Бердичівського округу, настоятель головного храму м. Бердичева архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив соборну Божественну Літургію у співслужінні духовенства благочиння, яке прибуло з різних парафій, щоб привітати отця благочинного. Після звершення подячного молебню він подякував священству та віруючим за спільну молитву і розділену святкову радість: «З деякими співбратами ми звершуємо пастирське служіння протягом 25-и років, хтось ступив на священницький шлях пізніше, хтось приїхав із інших єпархій... Разом ми пройшли через труднощі та випробування, з Божою поміччю подолали різні перепони… Наше братство – символ єдності – дає сили пережити складні часи, спасаючи душі віруючих у лоні Святої Соборної Апостольської Церкви. Низький уклін усім вам…» Від імені духовенства округу отця благочинного привітав настоятель Свято-Михайлівського храму с. Маркушів архімандрит Мануїл (Бицик): «Прийнявши священницький сан, Ви вірно служите Богу та людям… Бачачи Ваше благочестя і твердість у вірі, Господь постійно зміцнював Вас і закликав прийняти ангельський чин, щоб «світило світло Ваше перед людьми, щоб вони бачили Ваші добрі діла та прославляли Отця … Небесного» (Євангеліє від Матфея 5:16). Не лише з любов’ю, а й іноді зі строгістю керуєте Ви. З усією відповідальністю несете своє служіння, щоб пастирі творили діло Господнє з ревністю і благоговінням… Ви є добрим пастирем, який, піклуючись про Боже стадо, подає приклад в прояві плода духу. Переконуючи та викриваючи, Ви ніколи не забуваєте про милосердя та вмієте зглянутися до людських немочей і розумієте їх. У цей ювілейний рік Вашого служіння у Бердичівському благочинні дозвольте побажати Вам міцного здоров’я, невгасимих сил у звершенні послуху і несенні життєвого хреста, «духу мудрості та розуму, духу поради й міцності, духу пізнання та благочестя (Іс. 11:2).» До привітань приєднався настоятель Свято-Троїцького храму м. Бердичева протоієрей Михаїл Гоюк: «Нехай Господь укріпить Вас на шляху служіння, зміцнить здоров’я та умножить Ваші сили! »

Теплі слова від священства і віруючих, букети квітів та щирі побажання зворушили отця благочинного. Сповнений вдячності, отець Варфоломій дякував духовенству й пастві…

Благая многая літа Вам, отче благочинний!
Ви у благочинні чверть століття –
Мудрий пастир, вчитель, молитовник,
Для людей по-батьківськи відкриті –
Помічник, порадник безвідмовний.
Ювілей Ваш – наше спільне свято,
Хай здійсниться сонм прекрасних прагнень,
Хай знаменна, особлива дата
Стане стартом для нових досягнень!
Хай на серці тільки щастя квітне,
Радість, втіху хай несуть турботи,
Виповниться мрія заповітна,
І Господь дарує Вам щедроти!

Молитовно бажаємо Вам, шановний отче Варфоломію, зміцнюючої благодаті Духа Святого в служінні, допомоги Божої в трудах і турботах про вічне спасіння.

Прес-служба Бердичівського благочиння.


Раздел: 
Новости Благочиний