Загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння і соборна Божественна Літургія у дні Петрового посту

19.06.2020

Духовне життя без посту неможливе. І щороку ми вступаємо на шлях самовдосконалення. Через тиждень після дня Святої Трійці (П’ятидесятниці) починається Апостольський, або Петрів піст, у пам'ять про двох найбільш шанованих апостолів Петра і Павла…

червня з благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, у Свято-Миколаївському соборі пройшла загальна сповідь духовенства Бердичівського благочиння і була звершена соборна Божественна Літургія.

Про Петрівський піст згадується у Постановах Апостольських – зводі правил, який був складений у перші часи християнства: «Після П’ятидесятниці святкуйте одну седмицю, а потім постіться; справедливість вимагає і радіти після прийняття дарів від Бога, і поститися після полегшення плоті». «Після тривалого свята П’ятидесятниці піст особливо необхідний, щоб подвигом його очистити нам думки і стати гідними дарів Святого Духа, – пише святитель Лев Великий. – За цим святкуванням, яке Дух Святий освятив Своїм сходженням, звичайно настає всенародний піст, благодійно встановлений для лікування душі і тіла, і тому вимагає, щоб ми супроводжували його з належним благоволінням...»

У п’ятницю седмиці 2-ї після П’ятидесятниці духовенство Бердичівського благочиння зібралося у головному храмі округу, щоб принести плоди покаяння та сповідання своїх гріхів, до чого Церква закликає православних християнин. Святу Сповідь у священства прийняв духівник Бердичівського округу – настоятель Свято-Димитрівського храму смт Гришківців протоієрей Миколай Шпичка. Після завершення Таїнства духовенство відслужило соборну Божественну Літургію, яку очолив благочинний Бердичівського округу, настоятель Свято-Миколаївського собору архімандрит Варфоломій (Бойков). Тихо тріпотіли вогники свічок, злітали під склепіння голоси півчих кліросу (регент – матушка Олена Натальчук), проникливо звучали слова молитов… До Святих Таїнств Сповіді та Причастя приступили й парафіяни Свято-Миколаївського собору та віруючі благочиння. «Піст і молитва – це два крила, які піднімають християнина в Царство Небесне, – говорить Віра Бицик, яка приїхала з села Маркушів. – Ми прийшли на богослужіння до храму з надією отримати прощення наших гріхів від Всемилостивого Господа і з’єднатися з Ним у Таїнстві Святого Причастя…»

За словами святителя Іоанна Златоуста, «піст із вірою багато додає міцності, бо навчає великому любомудрію, людину робить Ангелом, та й ще зміцнює проти сил безтілесних...», «Хто постить, той стає легким і окриляється, і з бадьорим духом молиться, угашає злі похоті, умилостивлює Бога та смиряє гордовитий дух свій. Тому-то апостоли майже завжди постили…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.