У селі Гардишівці на території Свято-Іоанно-Богословського храму освячено Поклінний хрест

11.10.2021

Дев’ятого жовтня, в День пам’яті святого апостола Іоанна Богослова, коли Свято-Іоанно-Богословський храм с. Гардишівки відзначає своє престольне свято, з благословення Високопреосвященнішого Никодима, митрополита Житомирського і Новоград-Волинського, на території церкви було освячено Поклінний хрест.

Майже чверть століття у сільському храмі, який розташований у центральній частині Гардишівки, звучить слово молитви. З 1998-го тут правляться богослужіння. Протягом останніх років в облаштуванні церкви відбулися помітні зміни: стараннями й трудами дружної православної громади на чолі з настоятелем – протоієреєм Ярославом Ігнатюком – встановлені нові вікна, проведено електроосвітлення, і стало тепліше та затишніше. Попереду – наступні кроки з внутрішнього оздоблення храму…

Неподалік від церкви протягом двох десятиліть височів Поклінний хрест, який із роками зазнав руйнівного впливу часу. Знайшлися небайдужі люди, котрі взялися за благу справу. Завдяки підтримці та допомозі місцевих мешканців був виготовлений і встановлений новий, дубовий Поклінний хрест заввишки понад 4 метри. Як розповіли парафіяни, у роботах узяли участь члени великої родини: два брати Федір і Сергій Присяжнюки та сестри Марія Мусієнко і Євгенія Степанюк, а також лісник Борис П’явчук і власник пилорами Віталій Сінельников. Камені, укладені в підніжжя Поклінного хреста, утворили підвищення. Навколо турботливими руками віруючих посаджені деревця і квіти…

У святковий суботній день, коли сонце зійшло над горизонтом, торкнувшись променями золотистих крон дерев, парафіяни і отець настоятель тепло зустріли благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова). Шанований гість привітав усіх із престольним святом – другою Пасхою, побажавши радості та добра в день світлого церковного торжества, і закликав берегти та зміцнювати віру батьківську.

Перед початком Божественної Літургії благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) очолив Чин освячення новоспорудженого хреста у співслужінні настоятеля Свято-Іоанно-Богословського храму протоієрея Ярослава Ігнатюка. За богослужінням молилися парафіяни та гості з м. Бердичева і навколишніх сіл. Ранкову тишу порушив молитовний спів: «Кресту Твоему поклоняемся, Владыко, и Святое Воскресение Твое славим…»

Отець Варфоломій привітав усіх із Днем пам’яті святого апостола Іоанна Богослова й побажав, щоб Поклінний хрест завжди оберігав Гардишівку та її жителів: «Споруджено знамено нашої віри, знамено спасіння, знамено перемоги. Хрест своєю широтою обіймає всесвіт, а висотою досягає Неба. В особливий день, день престольного свята, принесемо цьому жертовнику серця, сповнені любові до Господа. Улюбленим учнем Спасителя дано іменуватися апостолу Іоанну, який залишив нам велику духовну спадщину. Дивовижні послання апостола і євангеліста Іоанна Богослова пронизані духом любові: «Бог є любов, і хто перебуває в любові, той перебуває в Бозі…» Миру вам усім, любові та злагоди».

У день престольного свята настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму с. Гардишівки протоієрей Ярослав Ігнатюк звершив Божественну Літургію. У своїй проповіді священник закликав, щоб у кожного з віруючих у серці завжди була любов до Господа і ближніх: «Сьогодні ми прославляємо Апостола любові. Нехай наша молитва, звернена до святого апостола Іоанна Богослова, ніколи не вичерпується. Проявляйте любов не тільки на словах, але й у справах милосердя, взаємодопомоги та всепрощення…»

За богослужінням була піднесена молитва за мир та спокій в Україні. Хресним ходом усі обійшли навколо храму. Єдиними устами і єдиним серцем люди славили Господа та Його угодника Іоанна Богослова…

Поклінний хрест на церковному подвір'ї височить над землею. Хрест – символ віри для всіх християн, це суть буття і знаряддя спасіння, це велика сила перемоги та Божественної благодаті. Все життя людини пов’язане з хрестом: від хрещення до самого погребіння. З хрестом ми підходимо до храму і виходимо з нього, з хрестом просимо благословення на початок справи й дякуємо Господу за допомогу... Хрест не просто освячує місце, над яким поставлений. Хрест об’єднує навколо себе людей і нагадує про Заповіді, що нам дав Бог...

«Спаси, Господи, люди Твоя и благослови достояние Твое, победы православным христианом на сопротивныя даруя, и Твое сохраняя Крестом Твоим жительство…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.Роздiл: 
Новости Благочиний