У День престольного свята православні віруючі села Обухівки вшановували пам’ять Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова!

23.05.2019

Двадцять першого травня у селі Обухівці завжди панує особливий настрій. Квітує весна у своїх найяскравіших проявах, а повітря насичене пахощами квітучих дерев, свіжістю й теплими хвилями надії… До Свято-Іоанно-Богословської церкви, що здіймається у синь небес в оточенні пишних каштанів, стікаються парафіяни і паломники, щоб вшанувати пам’ять Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, який займає особливе місце в ряду обраних учнів Христа Спасителя.

У травні, коли сільський храм потопає у зелені і квітах, на престольному святі зібралися місцеві жителі і віруючі з міст Житомира та Бердичева і сіл Великої П’ятигірки, Маркушів, Озадівки та інших куточків благочиння. «До нас, – розповів церковний староста Сергій Свірський, – люди летять як на крилах. Храм Божий сповнений благодаті, тут все дихає спокоєм та умиротворенням…» «Багато чого зроблено стараннями батюшки й віруючих, – говорить Олена Музика, яка понад 20 років є парафіянкою церкви. – Наш отець Мануїл – золота людина, яка ставиться до всіх із турботою, повагою та розумінням». Раба Божа Світлана з Бердичева кожного року поспішає до Обухівки на престольне свято: «Люблю Апостола Іоанна Богослова, який мав таку віру, що не зраджує та спасає…» Молитовна тиша, сяють лампади і свічки… Настоятель Свято-Іоанно-Богословського храму архімандрит Мануїл (Бицик) править водосвятний молебень. Лунає злагоджений молитовний спів хору, і така піднесеність у душі, що відчуваєш себе частинкою церковної громади…

Свята Божественна Літургія… Святкове Богослужіння звершують настоятель Свято-Іоанно-Богословському храму архімандрит Мануїл (Бицик), настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Гнатюк і настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков. «Христос воскресе из мертвых, смертию смерть поправ и сущим во гробех живот даровав!» – лунає багаторазово Пасхальний тропар, і всі молільники натхненно та радісно підхоплюють вічно живі слова. Затамувавши подих, слухають проповідь архімандрита Мануїла (Бицика): «Господь послав Сина Свого заради нашого спасіння. Христос добровільно пішов на Голгофу, несучи Свій хрест. Розп’ятий, явив нам Свою Божественну любов. Це безмірна глибина любові і смирення. Щоб кожний прийняв Бога у своє серце та в своє життя, треба змінити себе, покаятися і очистити душу від усілякої скверни. Господь являє Свою милість через Святих угодників Божих, показуючи, як потрібно любити Бога і ближніх. Любов проповідував Святий Апостол і Євангеліст Іоанн Богослов. Наслідуймо його приклад, долаючи труднощі з любов’ю, прощаючи інших і підтримуючи. Сьогодні ми разом віддаємо хвалу і подяку Господу, Пресвятій Богородиці і Святим Апостолам».

Після Божественної Літургії було звершено молебень із Хресним ходом зі святинями храму, з читанням Євангелія та окропленням святою водою. 
Над землею плив молитовний спів, соковиту після дощу травицю зігрівало травневе сонце, на обличчях блищали крапельки благодатної вологи, і було тепло, затишно та по-родинному добре…

У храмі звучали слова величання Святому Апостолу і Євангелісту Іоанну Богослову. Настоятель Свято-Іоанно-Богословському храму архімандрит Мануїл (Бицик) подякував духовенству, парафіянам та гостям за спільну молитву: «Нехай Господь за молитвами Апостола Іоанна Богослова зміцнює нас у вірі! Творіть добрі справи, любіть одне одного!»

«Духовної радості, кріпості сил та злагоди, взаєморозуміння і терпіння» побажав усім настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці с. Озадівки протоієрей Ярослав Гнатюк. Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму с. Великої П’ятигірки протоієрей Олександр Худяков закликав любити ближніх, виховувати любов у собі та дітях: «Любов – Сам Бог. Усе втрачає силу, якщо не буде основного – любові. Нехай панують любов та мир на нашій землі!»

«Апостоле, Христу Богу возлюбленне, ускори избавити люди безответны, приемлет тя припадающа, иже падша на перси приемый. Егоже моли, Богослове, и належащий облак языков разгнати, прося нам мира и велия милости…»

Прес-служба Бердичівського благочиння.
Роздiл: 
Новости Благочиний